Yhteystiedot pääkuva

Navigaatiovalikko

Yhteystiedot

Pohjois-Karjalan maakuntaliitto

Pielisjoen linna, Siltakatu 2, 80100 Joensuu

Puhelinvaihde 013 337 4700

Kirjaamon sähköposti kirjaamo@pohjois-karjala.fi
Henkilöstön sähköpostiosoitteet etunimi.sukunimi@pohjois-karjala.fi

Toimisto on avoinna ma-to 9-16, pe 9-15 (1.6.-31.8. ma-pe klo 9-15)

 

Y-tunnus 0927140-5

Laskutusosoite

Laskutusosoite

Pohjois-Karjalan maakuntaliitto
Pielisjoen linna, Siltakatu 2
80100 Joensuu

Sähköinen laskutus

Sähköinen laskutus

OVT-tunnus 003709271405
Välittäjä Ropo Capital Oy
Välittäjän tunnus 003714377140

Kartta

henkilöstön yhteytiedot

Henkilöstö

Alueidenkäyttö

Jukka Hasu

projektipäällikkö
 050 322 2627
jukka.hasu@pohjois-karjala.fi
Emma Extension -hanke, liikennejärjestelmäsuunnitelma.

Aino Heikura

projektipäällikkö
 050 435 9921
aino.heikura@pohjois-karjala.fi
Circwaste-hanke, Clean-hanke

Tiina Hyvärinen

projektisuunnittelija
 050 441 6731
tiina.hyvarinen@pohjois-karjala.fi
MAMBA- ja AgroRess-hankkeet.

Jarkko Kauppinen

projektipäällikkö
 050 414 4816
jarkko.kauppinen@pohjois-karjala.fi
Älykkäät ekosysteemit Pohjois-Karjalassa -hanke

Timo Korkalainen

aluesuunnittelupäällikkö
 045 663 5376
timo.korkalainen@pohjois-karjala.fi
Maakuntakaavoitus, alue- ja yhdyskuntarakenne.

Pasi Lamminluoto

projektipäällikkö
 040 737 2337
pasi.lamminluoto@pohjois-karjala.fi
MAMBA ja AgroRes -hankkeet

Jukka Nykänen

ympäristöasiantuntija
 050 412 0717
jukka.nykanen@pohjois-karjala.fi
Maakuntakaavoitus, kulttuuri- ja luonnonympäristö, vaikutusten arviointi, riista- ja suurpetoasiat.

Sari Pitkänen

metsä- ja ilmastoasiantuntija
 040 518 6326
sari.pitkanen@pohjois-karjala.fi
Ilmasto- ja energiaohjelma, HINKU-maakunta status sekä metsä- ja ilmastokysymykset.

Jyrki Suorsa

liikenneasiantuntija
 050 466 8511
jyrki.suorsa@pohjois-karjala.fi
Maakuntakaavoitus, yhteysverkot, liikennejärjestelmätyö.

Heikki Viinikka

maankäyttöasiantuntija
 050 593 7269
heikki.viinikka@pohjois-karjala.fi
Maakuntakaavoituksesssa virkistys ja reitistöt, paikkatieto., Pohjois-Karjalan maakuntaliitto

Aluekehitys

Tuija Astikainen

EU-ohjelmapäällikkö
 040 542 6642
tuija.astikainen@pohjois-karjala.fi
EU:n rakennerahasto-ohjelmien (EAKR, ESR) toimenpiteiden koordinointi, hallinnointi, seuranta, tiedottaminen ja neuvonta, MYR

Timo Leinonen

yhteyspäällikkö
 050 463 1424
timo.leinonen@pohjois-karjala.fi
Venäjä-yhteistyö, Euregio Karelia, Barents-yhteistyö.

Tiina Moisala

aluekehitysasiantuntija
 040 702 1575
tiina.moisala@pohjois-karjala.fi
Ulkorajaohjelmat, Euregio Karelia, Barents yhteistyö, luovat alat.

Pia Pitkänen

aluekehitysasiantuntija
 040 559 2210
pia.pitkanen@pohjois-karjala.fi
POKAT-koordinaatio, EAY-ohjelmat, kv-asiat.

Katja Riikonen

rahoitusasiantuntija
 050 570 3277
katja.riikonen@pohjois-karjala.fi
EU:n rakennerahastohankkeiden (EAKR) hankeneuvonta ja rahoituspäätösten valmistelu.

Maarit Siitonen

rahoitusasiantuntija
 0400 668 149
maarit.siitonen@pohjois-karjala.fi
EU:n rakennerahastohankkeiden (EAKR) hankeneuvonta ja rahoituspäätösten valmistelu, Kansallinen alueellisen kehittämisen määräraha (AKKE).

Jarno Turunen

aluekehityspäällikkö
 0400 818 352
jarno.turunen@pohjois-karjala.fi
Elinkeino- ja innovaatiopolitiikka, teknologiateollisuus, rakennemuutosasiat

Eira Varis

kehittämisjohtaja
 050 307 4806
eira.varis@pohjois-karjala.fi
Maakuntaohjelma ja maakunnan suunnittelu, EU-ohjelmat, POKAT-koordinaatio

Hallintopalvelut

Nina Aarto

toimistosihteeri
 050 307 2515
nina.aarto@pohjois-karjala.fi
Kokousjärjestelyt, tilaisuudet ja tapahtumajärjestelyt, liikelahjat, toimistotarvikkeet.

Jari Aho

hallinto- ja talousjohtaja
 0400 904 947
jari.aho@pohjois-karjala.fi
Hallinto, taloushallinto, henkilöstöasiat.

Jarmo Heiskanen

tietopalvelupäällikkö
 040 544 5671
jarmo.heiskanen@pohjois-karjala.fi
Pohjois-Karjalan tulevaisuusrahasto, maakuntapäivän rahoitus, tietotekniikka, laajakaista, ICT- ja tietoyhteiskunta-asiat.

Esa Huurreoksa

projektipäällikkö
 050 382 4980
esa.huurreoksa@pohjois-karjala.fi
Kaista kaikille -hanke, Digitukipilotti-hanke.

Leena Jämsä

maksatusasiantuntija
 050 452 5220
leena.jamsa@pohjois-karjala.fi
EU:n rakennerahasto-ohjelman (EAKR) maksatuspäätösten valmistelu ja tarkastus, neuvonta, paikan päällä varmennukset.

Tiina Ojala

maksatusasiantuntija
 040 550 8190
tiina.ojala@pohjois-karjala.fi
EU:n rakennerahasto-ohjelman (EAKR) maksatuspäätösten valmistelu, neuvonta, paikan päällä varmennukset.

Lahja Ryynänen

henkilöstösihteeri
 050 360 8571
lahja.ryynanen@pohjois-karjala.fi
Palkka- ja henkilöstöhallinto, osto- ja myyntireskontra

Mirja Timonen

asianhallintasuunnittelija
 050 501 3192
mirja.timonen@pohjois-karjala.fi
Asiakirjahallinto ja arkistotoimi, tarkastuslautakunnan sihteeri.

Minna Vartiainen-Lehikoinen

toimistosihteeri
 050 571 8298
minna.vartiainen-lehikoinen@pohjois-karjala.fi
Asiakaspalvelu. Kulunvalvonta, kirjaamo, vierailujen ja tilaisuuksien järjestelyt.

Maakunnan edunajaminen

Heidi Ignatius

projektisihteeri
 050 598 6004
heidi.ignatius@pohjois-karjala.fi
Pohjois-Karjalan kuntajohdon tiedolla johtamisen kehittäminen

Virpi Kettunen

työmarkkina-asiantuntija
 050 356 4000
virpi.kettunen@pohjois-karjala.fi
Pohjois-Karjalan kuntajohdon tiedolla johtamisen kehittäminen

Sami Laakkonen

yhteyspäällikkö
 050 443 1661
sami.laakkonen@pohjois-karjala.fi
Edunajaminen ja sidosryhmäyhteistyö

Kimmo Niiranen

maakunta-asiamies
 0400 529 479
kimmo.niiranen@pohjois-karjala.fi
Edunajaminen, sidosryhmäyhteistyö, ennakointi ja tilastot

Mari Nupponen

hyvinvointi- ja koulutusasiantuntija
 050 512 3432
mari.nupponen@pohjois-karjala.fi
Hyvinvointi ja koulutus. Maakunnallisen nuorisovaltuuston ja eläkeläisneuvottelukunnan koordinointi.

Elsa Pehkonen

projektipäällikkö
 050 512 6006
elsa.pehkonen@pohjois-karjala.fi
Passpartool-hanke

Aila Tahvanainen

suunnittelija
 040 753 9656
aila.tahvanainen@pohjois-karjala.fi
Tilastotietopalvelut, maakunnan teollisuusyritysrekisteri

Seppo Tiainen

kuntakehityspäällikkö
 0400 529 480
seppo.tiainen@pohjois-karjala.fi
Kuntatalouden ja aluekehityksen seuranta

Viestintä ja markkinointi

Laura Jussila

viestintäasiantuntija
 050 343 7875
laura.jussila@pohjois-karjala.fi
Verkkoviestintä, graafinen tuotanto, digitaalinen markkinointi ja markkinointiviestintä

Pentti Ojajärvi

kulttuuriasiantuntija
 050 439 8104
pentti.ojajarvi@pohjois-karjala.fi
Järjestö-, kotiseutu- ja kylä- ja kulttuuriasiat. Maakuntapäivän kehittäminen ja koordinointi.

Risto Poutiainen

maakuntajohtaja
 040 546 9649
risto.poutiainen@pohjois-karjala.fi
Maakuntaliiton johtaminen, talouden ja organisaation kehittäminen sekä sidosryhmäyhteydet

Heli Räsänen

markkinointipäällikkö
 050 366 2597
heli.rasanen@pohjois-karjala.fi
Pohjois-Karjalan brändi-, vetovoima- ja tunnettuustyö

Sami Tolvanen

viestintäpäällikkö
 050 564 4977
sami.tolvanen@pohjois-karjala.fi
Viestintä ja tiedottaminen

Anni Varis

johdon sihteeri
 050 307 9733
anni.varis@pohjois-karjala.fi
Maakuntajohtajan ja johtoryhmän sihteeri, vierailujen ja tilaisuuksien järjestely.

Sivu arviointi ja palaute