yhteystiedot pääkuva

yhteystiedot

Yhteystiedot

Maakuntauudistuksen käytännön valmistelutyötä tekee Pohjois-Karjalassa valmistelutiimi.
Osoite on Torikatu 18 A, 4. kerros, Joensuu 80100. Eli Carlsonin rakennus ja sisäänkäynti Torikadun puolelta.

Valmistelutiimi

Pekka Kuosmasen kuva
Pekka Kuosmanen muutosjohtaja 050 63 997 pekka.kuosmanen@pohjois-karjala.fi
Jarno Turusen kuva
Jarno Turunen projektijohtaja 0400 818 352 jarno.turunen@pohjois-karjala.fi
Jari Ahon kuva
Jari Aho hallintoasiantuntija 0400 904 947 jari.aho@pohjois-karjala.fi
Juuso Ojasalon kuva
Juuso Ojasalo ICT-asiantuntija 050 359 8120 juuso.ojasalo@pohjois-karjala.fi
Heli Määttäsen kuva
Heli Määttänen henkilöstöasiantuntija 0295 026 139 heli.maattanen@ely-keskus.fi
Mari Ojalammin kuva
Mari Ojalammi henkilöstösuunnittelija 0400 858 746 mari.ojalammi@pohjois-karjala.fi
Maarita Mannelinin kuva
Maarita Mannelin osallisuusasiantuntija 050 350 4927 maarita.mannelin@pohjois-karjala.fi
Rauno Jussilan kuva
Rauno Jussila viestintäpäällikkö 040 733 8478 rauno.jussila@pohjois-karjala.fi
Ilpo Huurinaisen kuva
Ilpo Huurinainen talousasiantuntija 050 436 0111 ilpo.huurinainen@pohjois-karjala.fi
Jaana Hiltusen kuva
Jaana Hiltunen assistentti 050 453 3101 jaana.hiltunen@pohjois-karjala.fi
profiilikuva
Tiina Soininen analyytikko 050 336 9721 tiina.soininen@pohjois-karjala.fi
Laura Jussilan kuva
Laura Jussila viestintäasiantuntija 050 343 7875 laura.jussila@pohjois-karjala.fi
profiilikuva
Anu Niemi sote-asiantuntija 040 730 9391 anu.niemi@siunsote.fi
profiilikuva
Heli Aalto sote-asiantuntija 050 454 6853 heli.aalto@siunsote.fi
profiilikuva
Otto Heikkinen kiinteistöasiantuntija 050 5716573 otto.heikkinen@siunsote.fi
Jemina Jeskasen kuva
Jemina Jeskanen työhyvinvointiasiantuntija 050 913 2884 jemina.jeskanen@pohjois-karjala.fi
profiilikuva
Riikka Pajarinen sopimusasiantuntija 050 466 0422 riikka.pajarinen@pohjois-karjala.fi

Sivu arviointi ja palaute