Sisältöjulkaisija

angle-left Riverian avoimet ovet ja ammatillisen koulutuksen esittely

Riverian avoimet ovet ja ammatillisen koulutuksen esittely

25.08.2018 klo: 10 - 13, 16 =>

Tervetuloa tutustumaan ammatilliseen koulutukseen! 

Avoimet ovet Riverian koulutusyksiköissä ja toimipisteissä lauantaina 25.8.2018 klo 10–13 

JOENSUUN KOULUTUSYKSIKKÖ 
Jukolankadun toimipiste, Jukolankatu 18 J, 80160 Joensuu  logistiikka-ala, maarakennuskoneenkuljettajat, metsäala   koulutuspäällikkö Petri Keronen, petri.t.keronen@riveria.fi, 050 340 1863 
 
Peltolankadun toimipiste, Peltolankatu 4, 80220 Joensuu   E-talo // hius- ja kauneudenhoitoala, 3.krs  koulutuspäällikkö Riikka Korkalainen, riikka.korkalainen@riveria.fi, 050 554 0976  C-talo // sähkö- ja automaatiotekniikka, tieto- ja tietoliikennetekniikka  koulutuspäällikkö Harri Ignatius, harri.ignatius@riveria.fi, 040 839 2769 
 
Peltolankadun toimipiste, Peltolankatu 1, 80220 Joensuu  talo 3 // turvallisuusala  koulutuspäällikkö Harri Ignatius, harri.ignatius@riveria.fi,  040 839 2769 
 
Peltolankadun toimipiste, Peltolankatu 23, 80220 Joensuu  H-talo // kone- ja tuotantotekniikka, muoviala  koulutuspäällikkö Pekka Junninen, pekka.junninen@riveria.fi, 050 502 0338  G-talo // sosiaali- ja terveysala   koulutuspäällikkö Ritva Pakarinen, ritva.pakarinen@riveria.fi, 050 563 2186 
 
Niskakadun toimipiste, Niskakatu 17, 80100 Joensuu  Kahvila Sainossa myynnissä opiskelijoiden valmistamia tuotteita ja kahvia  koulutuspäällikkö Jaana Rajavuori, jaana.rajavuori@riveria.fi, 050 462 1271 

LIEKSAN KOULUTUSYKSIKKÖ, Kuhmonkatu 32, 81700 Lieksa 
 kaikki alat   koulutuspäällikkö Juha Liiten, juha.liiten@riveria.fi, p.050 551 4281 
 
NURMEKSEN KOULUTUSYKSIKKÖ, Nurmeksenkatu 11, 75500 Nurmes 
 kaikki alat, lukio   koulutuspäällikkö Rauno Peura, rauno.peura@riveria.fi 050 358 7680 

VALTIMON KOULUTUSYKSIKKÖ, Metsurintie 2, 75700 Valtimo 
 metsäala  koulutuspäällikkö Tommi Anttonen, tommi.anttonen@riveria.fi, 050 547 1008 
 
KITEEN KOULUTUSYKSIKKÖ, Savikontie 13, 82500 Kitee 

 kaikki alat  samanaikaisesti Kiteellä myös huoltajapäivä  koulutuspäällikkö Eija Tuupanen-Laakkonen, eija.tuupanen-laakkonen@riveria.fi, 050 586 5062 

 

Muuta Maakuntapäivän ohjelmaa 25.8. 

Outokumpu, teatteri Kiisu 

 Outokumpu Dance Department 20 years celebration - teatteri Kiisu Outokummun Vanha Kaivos  klo 16:00   Juhla 20-vuotiselle tanssinopetukselle. Tapahtumassa tanssiesityksiä entisiltä ja nykyisiltä tanssin opiskelijoilta ja opettajilta sekä juhlapuheita. o  https://www.facebook.com/events/385985028483000/ (ulla.makinen@riveria.fi)

Joensuu  

Liiketoiminnan opiskelijat jakavat kauppakeskuksissa iloa, hymyjä ja ilmapalloja 
 
 

Sivu arviointi ja palaute